16 Şubat 2012 Perşembe

KURABİYE ( PARİS GÜZELİ)SEVGİ AĞACI
Bir zamanlar, uçsuz bucaksız bir kum çölünün ortasında, yemyeşil yaprakları ile dibine gölge ve serinlik veren bir ağaç varmış. Çölün kavurucu ve acımasız sıcağı, kumları kızdırır ama bu ağacın yeşil yapraklarını kurutamazmış. Kızgın güneş ne yaparsa yapsın, yapraklar hep yeşil ve parlak olurmuş.

Güneşin sıcağından bunalıp kaçan tüm hayvanlar, bu ağacın gölgesinde dinlenir, esen rüzgarın tüylerini okşayışına kendilerini kaptırıp, uyuklarmışlar kaygısızca. Ağacın dalları arasına yuva yapmış olan kuşlar, yaprakların gölgesinde güneşten korunup, kanat çırparak daldan dala uçuşur, şarkılar söylermişler mutluluk içinde...

Çölün ortasında, kızgın kumlarla çevrili bu ağacın nasıl beslendiğini mi merak ediyorsunuz?  Sevgi ve mutlulukla beslenirmiş bu ağaç. Diğer ağaçlar gibi topraktaki suyu ve besinleri çölde bulamadığı için, sevgi ve mutluluktan sağlarmış gereksinimini. Bu ağacın sevgiden oluşan besini, diğer tüm ağaçlardan ayrı bir özellik katarmış ona.  Ona "Sevgi Ağacı" derlermiş.


Güneş bile, o kavurucu sıcağını tüm çöle yayan, suyu buharlaştıran, toprağı kurutan  güneş bile, ona sevgi ile eğilir, ışınlarını ağacın üstüne yansıtmamaya çalışırmış. Ağaç, dibindeki hayvanların sevgisi çoğaldıkça büyür, büyüdükçe dallarını açar, yapraklarını kabartır, daha çok gölge yapmaya çalışırmış.

 Sevgi Ağacı, gölgesinde yaşayan hayvanların sevgi ve mutluluğu ile beslenip büyür. Ağacın gölgesinde kedi ile fare kucak kucağa uyurken, köpekler kedilerin tüylerini yalarmış. Ağacın gölgesi büyüdükçe, altında daha çok hayvan barınır olmuş. Ağacın yaprakları büyüdükçe kalp biçimini alıyor, sevgi ile çarpıyormuş "pıt, pıt" diye...

Bir gün, tüm havyanlar, uzaktan bir tilkinin kumlar üzerinde sürünerek ağaca doğru geldiğini görmüşler. Hepsi birden el etmişler tilkiye, "Çabuk yürüsün, ağacın gölgesine sığınsın" diye. Tilki tam ağaca yaklaşacağı sırada, sıcak çöl güneşi onun tüm gücünü emivermiş.

Hemen üç küçük çöl faresi, kumların arasında yuvarlana yuvarlana, ölmek üzere olan tilkiye koşmuşlar. Kuyruğundan ve ayaklarından çekiştire çekiştire, ağacın gölgesine taşımışlar.

Tilki kendinden geçmiş bir durumda, ağacın gölgesinde hareketsiz yatarken, tüm hayvanlar sevinç çığlıkları atmışlar: "Yaşasın tilkicik kurtuldu" diye. Hepsi de Sevgi Ağacı'nın gölgesinin tilkiyi iyi edeceğini biliyorlar.

Sevgi Ağacı, çevresindeki havyanların düşündüklerini doğrularcasına, kalp biçimindeki yapraklarını eğmiş tilkinin üzerine. Dallarını ve yapraklarını sallamış, serinletmiş sıcaktan bitkin düşen tilkiyi. 

Sevgi Ağacı onu iyileştirip, eski gücüne yeniden kavuşunca, kendine gelmiş ve birden ayağa kalkmış. Şöyle bir gerindikten sonra silkinmiş. Ağacı'nın gölgesinde mutluluğu kana kana içip, kendine geldikten sonra, tüm hayvanlara teşekkür etmiş,

Ama tilki bu rahat durur mu?
Hayvanların arasında dolaştıkça sinsi sinsi, birinden aldığını diğerine, bire bin yalan katıp, aktarmaya başlamış.  Onların birbirlerine kızıp hırlamaları tilkiyi pek sevindirmiş. Sinsice gülmüş: "Yaşasın, aralarındaki dostluğu yıktım" diye. 

Dosluk ve sevgi yıkılıp, hayvanlar birbirlerine düşünce, birlikteliklerinden doğan güçleri kalmayacak, tilki de bir yolunu bulup, tek tek tuzağa düşürüp yiyecekmiş havyanları.  Havyanların birbirlerine olan sevgisi ve güveni azalınca, ağaç beslenemez olmuş.

 Önce yaprakları küçülmüş, mutluluk suyunu içemediği için. Sonra güneşin yakıcı ışınlarına engel olamamış. Küçülen yaprakların arasından sızan ışınlar, gölgesini azaltmış. Barış yok olmuş. Barışın yerini korku ve kuşku almış.


Bu duygusal yıkımı gören üç küçük fare bir kenara çekilip, aralarında bir plan yapmışlar, diğer hayvanlar görmeden, Bir gün tilki sıcakta uyuklarken miskin miskin, yanına yaklaşmışlar sessizce.Tilkiyi uyandırmadan  kızgın çöl kumunun üzerine taşımışlar. Sıcak çöl güneşi durur mu?

Daha önce yarım kalan işini bitirmiş. Almış tilkinin tüm gücünü.
Üç küçük fare, zayıflamış gölgenin altında duran diğer hayvanlara seslenmişler. Aralarındaki kavgaya son vermelerini, yoksa sevgi ağacının tümüyle güçsüz kalacağını, kendi sonlarının da tilkininkinden pek farklı olmayacağını.

Önce hayvanlar homurdanmış ve farelerin sözlerine kulak asmak istememişler, ama her an gücü tükenen Sevgi Ağacı'nın acı dolu yakarışları ve ağlayarak dökülen yapraklarını görünce çaresiz boyun eğmişler. Birbirlerine sarılıp özür dilemişler. 

Aralarındaki sevgi yeniden yeşerince, Sevgi Ağacı da susadığı mutluluktan içmiş kana kana. Böylece Sevgi Ağacı yeniden canlanıp büyümeye başlamış. Hem de eskisinden daha güçlü ve daha görkemli olmuş...

Sevgi Ağacı'nı olası tehlikelerden uzak tutmak ve onu daha güvenle büyütmek için, görünmez yapmaya karar vermişler. Kuşlar, görünmeyen Sevgi Ağacı tohumlarını, dünyanın her yerine yaymışlar...

Zamanla her yerde Sevgi Ağaç'ları büyümüş, kocaman yaprakları, upuzun dallarıyla birbirlerini kucaklamışlar, "Tüm sevgiler ve mutluluklar birleşsin, birbirlerinin gücüne güç katsın" diye...


Sevgi Ağacı'nı, el ele gezen, birbirlerini seven, kucaklayıp öpen insanların arasında da görebilirsiniz. Onların sevgisi ile beslenip, mutluluk gölgesi altında onları koruyor.
........................................................................................................................
HAYIRLI GÜNLER
:)))))))))))))))
Nasılsınız iyisinizdir inşallah. Bu gün tarif girmek için sabahtan beri fırsat arıyorum.
Evin yoğunluğundan  akşam oluyor ancak oturabildim.Çok şükür,bir kaç gündür bloklar cıvıl cıvıl bir hareketlilik var, kırmızıya bezenmiş.İçinden kalp şekli çıkan muffinler,yaş pastalar , çiçekler. Sevimlimi sevimli kalb kurabiyeler,ve daha neler neler. Değerli arkadaşlarımın blogları çook renkli ve hepsi birbirinden güzel.


Benim için sevgi ve saygıyı bir güne sığdırmadan yüreğinde her gün yaşaya bilmek  lazım.
Bu sevgiyi her zaman taze tutup,yukardaki sevgi ağacı hikayesinde olduğu gibi.Etrafındakilere yansıtabilmek ve sevdiklerinle mutlu olmak. Bende size sevgimi yansıtmak için, bir kurabiye yapmak istedim.Dün  misafirlerime yaptım, onlar çok beğendi ve bugün sizler için tarif edeceğim.

Bu kurabiyeyi annem çok sever ve her zaman kızım bana yap der. Çünkü  yirmi senelik bir tarif, hiç bayatlamaz cam kavanoza koy. Afiyetle ye Eşim çayın yanında ister böyle güzel leziz bir tarif. Hatta çocuğunuzla yaparken, fındıkları ona koydurun sevindirin. Birde sayarak yaptırın, ben böyle yapardım müthiş olur.


Herkesin evlerine paket yaptım kurdelayla bağladım.
Kurdelalı bir resim yetmez, yanında birde çay ikram edeyim dedim.
Bu gün ondan çok resimli oldu. Sevgimi kabul edin :) Allaha emanet olun :)


Haydi pamuk eller mutfağa


MALZEMELERİ

 • 200 Gr tereyağ ( yada margarin oda sıcaklığında )
 • 1 Su bardağı sıvı yağ
 • 1 Su bardağı yoğurt
 • 2 Su bardağı şeker
 • 2 Yumurta (birinin akı üstüne )
 • 1 Kabartma tozu
 • Aldığı kadar un ( yumuşak hamur olacak, altıbuçuk su bardağı)
 • Üzeri için fındık
YAPILIŞI
 1. Bir kaba tereyağı, şeker, yoğurt,sıvı yağı ve yumurtayı  koyup karıştıralım.
 2. Unu kabartma tozunu eleyip  koyalım.
 3. Yumuşak hamur yapıp yuvarlak şekil verip yumurta akına batıralım.
 4. Fırın kağıdı serilmiş tepsiye dizelim fındıkları batıralım.
 5. Sevgimizi de koyalım.
 6. 180 Derece fırında pişirelim.
Not: Unu eklerken azar azar koyun kıvamı iyi ayarlayın. Adet 38 tane büyüklük ve küçüklüğe göre değişir:)


AFİYET BAL ŞEKER OLSUN:))))
ELİMİZDEN LEZZET
EVİMİZDEN BEREKET
İÇİMİZDEN HUZUR
BEDENİMİZDEN SAĞLIK
EKSİK OLMASIN
93 yorum:

Antonella C'est moi dedi ki...

love it <3!! cute blog..if you want follow me on google friends and i will be happy to follow you back <3
xoxo
a_c'est moi
LA MODE OUI C'EST MOI
FACEBOOK

Gurme Şirine dedi ki...

ayyy kurabiyelere bayıldım çok güzel paketlemişsin çok şirince :)),banada var mı??
sevgiler...

sofrakeyfim,müjgan dedi ki...

ellerine sağlık arkadaşım çok güzel görünüyor kurabiyeler
sevgiler

PINKY FASHION dedi ki...

kokusu burnuma geldi desem:))

neslice tarifler dedi ki...

Hikaye de, kurabiye de, sunumun da harika canım :)

maviii dedi ki...

amanınnn ilk resimdeki agzıma girdi sanki elimi uzatıp alasım geldi:)) resimler çok güzel kurabiye de öyle cnm

Böğürtlen Taneleri dedi ki...

Ellerine sağlık canım bayıldım.

muhabbetsofrasi dedi ki...

eline sağlık olsun canım

sevgiler....

fatoşun mutfağı dedi ki...

canım bayıldım kurabiyelere ve dayanamayarak aldım kendime 1 tane:) öpüyorum sevgiler Ayşecim..

Yemekheyecani (Emel) dedi ki...

resimler o kadar güzelki
istahimi getirdiler simdi
ellerine saglik canim

Adsız dedi ki...

ziyaretin için teşekkür ederim :)
AFİYET BAL ŞEKER OLSUN
ELİMİZDEN LEZZET
EVİMİZDEN BEREKET
İÇİMİZDEN HUZUR
BEDENİMİZDEN SAĞLIK
EKSİK OLMASIN :) Dileklerine aynen katılıyorum mutlu ve sağlıklı kal :)

Şehrinaz dedi ki...

paris güzeli benim ilk yaptığım kurabiyelerden:) o gunleri hatırladım:)

bende aldım bir tane:) ellerine emeklerine sağlık.....

yildiz dedi ki...

Hikayenin güzelligi ve kurabiyelerin güzelligi birbirine karisinca ortaya sevgi dolu bir blog cikmis.Elinize emeginize saglik.Sevgiyle ve dostca kalin...

siyahkuğu dedi ki...

ellerine sağlık canım nişan kurabiyesi gibi olmuş :) sevgilerr...

Kafe de Mola dedi ki...

Hemde tereyağ ile yapılmış.Imm misss gibi görünüyor .ellerine sağlık canım:)

u.aydin dedi ki...

aysecigim paris guzellerini sen daha da guzellestirmissin.ellerine saglik hayatim.sevgiler.

BİRİNCİSİN dedi ki...

RESİMLER,HİKAYEN,TARİFİN HEPSİ HARİKA..ELLERİNE SAĞLIK:)

Mehtap Kaya dedi ki...

Herşey muhteşem sizi hergün mutlaka ziyaret ediyorum sayenizde mutfakta güzel şeyler yapmaya başladım sevgiler.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar,

Sevgi ağacını anlatan yazınızı büyük bir keyifle zevk alarak okudum. Çok güzeldi. Sevgi ağacının ayakta kalabilmek gücünü nereden aldığı ve gölgesinde kimlere mutluluk verdiği çok güzel bir şekilde kurgulanmış ve anlatılmış. Sevgi ağacını ben deniz, bulut ve yağmur üçlüsüne benzettim. "Ey deniz suyun varsa bulut olurum, daha sonra da yağmur olarak yeryüzüne iner güneşten bağrı yanmış toprağı serinletirim."

Tilki, sevgi ağacı ve müridlerinin sonunu getirmek için iblis gibi davranarak ortalığı karıştırmış ve sevgi ağacının altındakileri birbirine düşürmüş ve sevgi ağacının da gücünü kaybetmesine neden olmuştur.

Sevgi günlerine münhasıran kaleme aldığınız bu yazı gerçekten çok mükemmeldi. Bizler de ne zaman şeytanı terk edersek, bizi koruyan bir sevgi yelpazesi altında sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamaya devam ederiz.

Paris Güzeli kurabiyeniz de çok muhteşem görünüyor. Tad ve lezzetinin de göründüğü kadar olduğuna eminim. Ellerinize ve emeğinize sağlıklar dilerim.

Selam ve dualarımla.

Herdemlezzet ~Arzu~ dedi ki...

cayimin yanina bir tane kaptim canim haberin olsun ;))ellerine saglikkkk...

İlayda'dan Hobiler dedi ki...

Nefis görünüyor ellerinize sağlık =)

tatlilar gülcandan dedi ki...

Cok güzel nefis görünüyor canim ellerine emeklerine saglik .Afiyetler olsun.

bücürükveben dedi ki...

Paris güzeli!!!İsmi de güzel, kendisi de güzel gözüküyor, tadının enfes olduğuna şüphem yok...sevgiler

CANBOGAZDAN dedi ki...

cok guzel gorunuyorlar canim hele tülün icinde...

Değmesin Yağlı Boya dedi ki...

Ne kadar güzel sarılmışlar tülün içine..
Çok güzel olmuş balım ellerine güzel yüreğine sağlık!

Uftade dedi ki...

harika !!!
şu saatte canım çekti hele kurdeleli paketine ayrı bayıldım ^^

sevgiler
http://youshoulddancewithme.blogspot.com/

Tarif Diyarı dedi ki...

Ellerine sağlık arkadaşım kurabiyeler nefis görünüyor.Sevgiler

elma kurdu dedi ki...

benzer bi tarifi arada yapar önce fındıklarını yerim :) ellerine sağlık

saniyesultan dedi ki...

benimde annemin böyle bir tarifi var..severek yiyoruz..ellerinize sağlık...

sema dedi ki...

çok güzel bi hikaye bence de hergün sevgililer günü sevgiyle kalın kurabiye de şahane..

olsada yesek suzan dedi ki...

çok güzel bir hikaye canım sıkılmadan okudum , kurabiyeler için ne diyebilirm ki öncelikle adına bayıldım şahane görünüyorlar ellerine sağlık arkadaşım ....

**kalpkurabiye**deniz** dedi ki...

bir ara furya idi bu kurabiyeler bloglarda:)
ellerine sağlık canım sunumlar çok şirin:)

Aslı dedi ki...

Sevgi Ağacının hikayesini çok büyük bir keyifle okudum. Çok güzeldi, en az kurabiyeler kadar güzeldi.

Ellerine saglık..

pembe kekik dedi ki...

Hikaye de çok güzel kurabiyeler de öyle.Ellerine sağlık.Sevgiler:)

zeynep dedi ki...

Sen de sevgi ağacı gibi ; yaptığın harika kurabiyenle , bizi sevgiyle besliyorsun , teşekkürler canım .

Adsız dedi ki...

cooook nefis gözüküyor, tesekkürler tarif icin! : )

susamcorekotu dedi ki...

ellerine sağlık,hayırlı cumalar:)

HEDEN dedi ki...

Hikaye çok güzel,kurabıyeler hepsınden güzel ellerıne saglık keşke banada yetirebılseydın :( Hayırlı cumalar canım.

PASTA KÖŞESİ dedi ki...

Ellerine sağlık canım nede güzel kurabiye nede güzel yazılar nede güzel cumalar olsun inşallah :)

birtutamkekik dedi ki...

hayırlı cumalar ablacım:)
yüreğine sağlık.
hikayede kurabiyelerde çok hoş..
muhabbetle..

bir kase lezzet dedi ki...

canlarım çok teşekkür ederim.
:)
hepinizin tek tek arkadaşlığını,dostluğunu aldım kabul ettim.
:)
başım üstünde yeriniz var.
:)
sevgi ağacı hikayesinde olduğu gibi
sevgimiz daim olsun ve her tarafa
yayılsın.
:)
herkese hayırlı cumalar.
:)
sevgi, saygı, mutluluk hepimize olsun.

türküler dinle dedi ki...

Fındıklarıdamı Kızarttınız Yaaa :)

derya dedi ki...

Canım Rabbim sevgi ve saygıyı haya
tımızdan eksik etmesin.Kurbişler ve
sunum harika ellerine sağlık.Hayır
lı cumalar sevgiler.

Followupfashion dedi ki...

Eline sağlık ne güzel bir sunum;)

sevgi dedi ki...

teşekkür ederim güzel yorumuna.tabiki alabilirsin daha çok model var elimde dikmeye çalışıyorum.makinem elverdikçe.poşet torbalarını seviyorum.sevgiler

SELİN ♥ Lezzet Günlüğüm dedi ki...

Misafirlerinize böyle bir süpriz yapmanız çok hoş olmuş, çok düşünceli bir davranış. Sunum harika, lezzeti de eminim muhteşemdir. Ellerinize sağlık.

kardeşler-nikahşekeri dedi ki...

Elinizi sağlık,çok güzel görünüyor:)

♥pemb€sinti♥ dedi ki...

Sevgi agacı içimizded köklensin inşAllah canım, ellerine sağlık hayırlı cumalar..

GÖNÜL dedi ki...

BLOĞUMA HOŞGELDİNİZ ÇOK MEMNUN OLDUM ZİYARETE GELDİM ÇOK BEĞENDİM KURABİYELER HARİKA GÖRÜNÜYOR SUNUMUDA AYRI GÜZEL ELLERİNE SAĞLIK

yasemin dedi ki...

kapının çalmasını bekliyorum kurabiyeler bana da gelsin diye:) çok güzel olmuşşş.. ellerine sağlık...

CREATIVE MIND dedi ki...

your blog is so yummy! I love the mouthwatering recipes :) Love it...

Nalan Ünal dedi ki...

Güzel bir hikaye güzel bir kurabiye sunumuyla birleşmiş, ellerine ve emeğine sağlık.

müjde dedi ki...

Ellerine sağlık canım.Nefis görünüyor kurabiyelerin.Sevgiler...

deeptone dedi ki...

hikaye de paris güzeli de iyiymiş.
:)
ne güzel kurabiye ismi öle.
:)

Emel Kurt dedi ki...

selam kurabiyeler çok lezzetli görünüyor, ben kendi payıma düşenleri aldım :)) teşekkürederim. bizde bu tarz kurabiyelere anne kurabiyesi vada anneanne kurabiyesi diyoruz... içerisine limon yada portakal kabuğu rendelenincede çok lezzetli oluyor. ellerine emeğine sağlık, sevgiler...

annemineli dedi ki...

Canım,ellerin dert görmesin,çok lezzetli görünüyor,yiyenlere afiyet olsun,sevgilerrrrr....

lutfiye dedi ki...

benim anneciğimin kurabiyeleri gibi olmuş,illa ki bende girerdim içine,ve yumuşacık çok güzel olurlardı.ellerine sağlık beni çocukluğuma götürdün arkadaşım

ehlikeyf dedi ki...

Bu kurabiyelere bayılırım ben :) Sık kullanılanlara ekledim, ben de yapacağım. Eline sağlık...

ihlamurcum dedi ki...

Ben bu paris güzelini yerim,hem kendisini hem ismini.Bayıldım, sevgililer günü bahane.Hatta hediye olayının abartıldığını düşünüp, kızıyorum bile.Elimizde hazırladığımız herşey , sevenlere keyif verir.Sevgilerle

caferengigül dedi ki...

Sevgi ağacı...ne güzel bir anlatım.Ben hep görüyorum onu:)Gerçekten.Kurabiyeler öyle güzel ki tülden paketlerinde...keşke bir pakette bende olsaydı:)Ne mutlu bu sevgi dolu paketlerin sahiplerine.Elinize ama en çok da gönlünüze sağlık.Sevgiler.

pastabiye dedi ki...

ama ben toktum,iştahım açıldı bunları görünce :)

zeynep dedi ki...

Sevgi ağacı güzel paylaşımdı teşekkürler,bende paris güzelimi alıp kucak dolusu sevgilerimi avcunuza bırakarak gidiyorum..
Mutlu hafta sonları..

bc dedi ki...

iştah kabartıcı ellerinize saglık=)

Adsız dedi ki...

Bastan sona okudum, ne kadar anlamli bir hikaye=))) paylasim icin tskler=)))

Aklı Karışık Bir Anne dedi ki...

Merhaba. Bana gelmişsiniz davet etmişsiniz:) Ben zaten sizin takipçinizim:) Kurabiyeler de süper görünüyor. Aç karnına buraya bakmamam lazım:) Sevgiler:)

rebeltakipte dedi ki...

aslında yemek bloglarına girmemem lazım rejimdeyim ve beni gördüğüm fotoğraflar cezbedip kandırma yolunda ilerliyor,çok leziz görünüyor :))

Tombul Tarifler dedi ki...

canımsın sen ya. herşeyin muhteşem yazın, anlatımın ve kurabiyelerin sevgilerimle...

zeymuran dedi ki...

ellerıne sağlık canım parıs guzelı gercekten nefıs gorunuyor harıka olmuş,sevgıler...

feray dedi ki...

Muhteşem bir yazı, muhteşem bir kurabiye. Annemin en çok yaptığı kurabiye idi bu kurabiye.
Ellerine sağlık Ayşegülüm..
Sevgiler..

fadinin sanati dedi ki...

merhaba bende anca vakıt bulup blogu ma baktım bu güzel yazılardan sonra ne yazılırkı cok sagol eline duygularına saglık:)))

mine tozanlıoğlu dedi ki...

ne güzel bir hikaye ve ne güzel bir tarif ellerine, kalemine sağlık
sevgiler

ANALI KIZLI HER TELDEN dedi ki...

of of of hikayede kurabiyelerde süper arkadaşım eline emeğine sağlık sevgiyle kal

SEVALCE LEZZETLER dedi ki...

Yaşamımız boyunca sevgi yanımızda olsun.Sevgiyle yapılan kurabiyeler de sevgiyle yenir:)
Ellerine sağlık canım.
Sevgiler...

GÜLOANNEMUTFAKTA dedi ki...

Canım Etkinlikten dolayı bu aralar yoğunun bu nedenle uğrayamıyorum ellerine sağlık kurabiyeler nefis görünüyor etkinliğide gönderirsen memnun olurum sevgiler

Ahu dedi ki...

Wow, ama bu Paris güzeli gerçekten pek güzelmiş. Ellerine sağlık :)

Hayat Mutfakta Guzel dedi ki...

Tanıştığımıza çok sevindim.
Yaptıklarınızın hepsi çok güzel ve göz alıcı, ellerinize sağlık...

GÜLOANNEMUTFAKTA dedi ki...

Canım,tarifinizi, yayınlandım Ellerinize ,sağlık..Katılımınızdan dolayı çok tşk ederim.O güzel tariflerinizle etkinliği desteklerinizi bekliyorum sevgiler

umutluhayat dedi ki...

mımmm ellerinize sağlık gerek kurabiye gereksi şık sunumu çok güzel.sizi izliyorum haberiniz olsun.sevgiler.

What's Baking?? dedi ki...

Your cookies looks scrumptious. Thanks for visiting me and now I've added you in my list. Have a great day!

defne kurabiye dedi ki...

isim beni benden aldı:)))görüntü harıka ellerıne sağlık canım:)

Z.B.S. dedi ki...

Ellerinize sağlık, kurabiyeler enfes gözüküyor,hamur işleri arasında en beğendiğim kurabiyedir. Tarifi deneyeceğim inşallah. Selamlar...

Z.B.S. dedi ki...

Ellerinize sağlık, kurabiyeler enfes gözüküyor,hamur işleri arasında en beğendiğim kurabiyedir. Tarifi deneyeceğim inşallah. Selamlar...

Z.B.S. dedi ki...

Ellerinize sağlık, kurabiyeler enfes gözüküyor,hamur işleri arasında en beğendiğim kurabiyedir. Tarifi deneyeceğim inşallah. Selamlar...

NİLOŞ PASTA dedi ki...

Ayşeciğim bende seni tanıdığıma çok sevindim. Hikaye de, kurabiye de, çok nefisss ellerine yüreğine sağlık.

GÜZİN dedi ki...

kurabiyeler ve sunum harika ötesi :) paketlemesine bayıldım yahu ellerine sağlık:)

deeptone dedi ki...

paris güzelinin ben de yeni bi mimi var işte.
:)

Arzu'nun hobileri dedi ki...

ellerine sağlık arkadaşım.eminim sunumu gibi tadı da güzeldir.sevgiler...

Buda benim dunyam:) dedi ki...

hem kalbe,hem damağa hem de göze hitap eden ne güzel bir post bu :)

sarımutfak-hande dedi ki...

ımmm nefis sunumda şahane olmuş ellerine sağlık canım

Banu dedi ki...

Canım güzel sözlerin kurabişin kendisi sunumu nefis harika ellerine emeğine sağlık canım. sevgilerimle...

anneanneninemekleri dedi ki...

Kurabiyeler harika olmuş ellerine sağlık,sevgiler

vincent dedi ki...

Merhabalar,

Blog'unuz tariflerinizin kalitesinden dolayi ilgimizi çekti.Indeksleyebilmemiz için tarifinizi Ptitchef.com'a kaydetmenizden
memnuniyet duyacagiz.

Ptitchef Web'in en iyi Mutfak sitelerini bir araya getiren bir
rehberdir. Yüzlerce Blog şimdiden kaydedilmiştir ve sitelerinin
tanitimini PtitChef üzerinden gerçekleştirmektedir.

Ptitchef'e kaydolmak için
http://tr.petitchef.com/?obj=front&action=site_ajout_form veya
http://tr.petitchef.com sayfasini ziyaret edin ve üst kisimda yer alan
"Site blog'u ekleyin" üzerine tiklayniz.

Saygilarimla

Vincent
Petitchef.com

Nursevin Sönmez dedi ki...

çok severim bende kurabiyeyi. sanırım sable bisküvisine benziyor. anne kurabiyesi gibi:))